Pokud odpověď bude znít: „Metanol“, je to odpověď chybná. Odpovídá totiž na otázku: Co zabíjí české občany. Obdobně chybná bude odpověď, že je to lidská lhostejnost, hrabivost nebo dokonce politickými manipulátory vzývaná“neviditelná ruka trhu“. České občany zabíjejí lidé. A to ti, kteří celou nelegální strukturu prodeje alkoholu vybudovali, financovali, organizovali a také ti, kteří již několik let o této věci věděli, měli nástroje k eliminaci takového vývoje, ale nic s tím neudělali.  

Těmi prvními jsou tzv. podnikatelé, kteří jsou ve skutečnosti zločinci.

Těmi druhými je česká vláda, která se svou družinářkou ministryní a lhostejností k občanům dosáhla stavu provinění vůči vlastnímu národu srovnatelného s proviněním vlády komunistů v gottwaldovské éře. Mrtví čeští občané a rozkradený stát je vizitkou, kterou nelze v českých dějinách už zhojit.  

Je nutné si připomenout, že nejméně dva roky vláda české republiky o problému s nelegálním alkoholem věděla. Obdobnou lhostejnost k přijetí řešení provedla už Klausova vláda u kauzy Lehkých topných olejů (LTO), kdy tehdejší ministr vnitra Jan Ruml marně na vládě poukazoval, že neřešením tohoto stavu se otevírají dveře jak pro daňové úniky, tak i dveře pro organizovaný zločin. Jenomže tehdy lidé neumírali a politická moc nejenže nic neřešila, ale ještě Jana Rumla vypudila ze svých řad.

Dnes už máme 19 mrtvých a desítky nemocných, mnozí doživotně postižení slepotou. To je bilance, jakou ČESKO NEPAMATUJE šedesát let. Lhostejnost vlád ke kriminalitě v české  společnosti přinesla neblahé ovoce v podobě devastace základních pravidel státu. Dnes je to jed v alkoholu, co bude jedovaté zítra? Kdo další si zkusí vydělat s rizikem otrav spoluobčanů? Vždyť pokud je celá síť tak sofistikovaná, že policisté nejsou schopni najít zdroj nebezpečné otravy, a jen zatýkají malé distributory, pak se tato akce stává návodem pro každého, kdo chce rychle zbohatnout a na životě lidí mu nezáleží.

Zatím to byly pouze drogové kartely, které umírání „zákazníků“ ponechávalo lhostejné a je to dnes česká politika, která se vyznačuje podobnou bezcitnou morálkou. Celostátní česká otrava alkoholem je předmětem zpráv mnoha světových médií. Až se provalí, že česká vláda o problému dlouhodobě věděla a záměrně nic neřešila, její maska vlády „rozpočtové odpovědnosti“ se logicky promění na usvědčenou vládu „nelidské lhostejnosti a hrabivosti“.

Je až s podivem, jak je dnešním politikům lhostejné, jak budou v dějinách svého národa hodnoceni a dokonce se mnozí domnívají, že léta vykrádání státu je možné trestně promlčet zákonem, který si sami schválili. Ale protistátní zločinnost je v zásadě nepromlčitelná.

Zdá se, že český volič je ten první, který by si z neblahé alkoholové aféry měl vzít zásadní poučení, že korupční režim v honbě za „ziskem“ klidně obětuje i své vlastní občany. A nezáleží na tom, zda vědomě, nebo nevědomě, protože vládní nedbalost, vedoucí k smrti občanů, nikdo nikde neomluví. Alibistickou vládou pozdně vyhlášená prohibice, tedy celostátní zákaz prodeje lihovin s obsahem vyšším jak 20% je už jen doznáním viny, že česká vláda nechala problém zajít tak daleko, dokud se jeho neřešení mnohým vyplácelo. Dnes jsou čeští vládní činitelé na pokraji světového odsouzení. Právem.

 

 

sobota 15.9.2012 8:31 | karma článku: 47.44 | přečteno  14786 x